Hledááám SB.Chceš být moje SB?→ klikni ZDE
Chceš klikačku?→ klikni ZDE
Můj blog začíná new life,takže se nediv že je toho tady málo áno??=))
=**♥

Rozhovor s Danem

28. dubna 2009 v 14:09 | annysek-ashley
Rozohovor s nejkrásnějšim mužíčkem :-D
V pokračování článku si můžete přečíst nový rozhovor s hercem Danielem Radcliffem. Rozhovor jsem pro vás přeložila do češtiny.

Role, které hraješ mimo Harryho Pottera nemají s touto postavou velmi společného. Vyhledáváš záměrně úlohy, které se tak liší od postavy, díky které jsi proslavený po celém světě?
- No pravdě, kdyby zítra vyšla další sedmidílná série a přišli by s ní za mnou, asi bych do toho nešel. Nemyslím si, že by bylo velmi moudré v kariéře se stejně odčlenit a pozorovat, jak mě lidé vidí jako herce, který je proti postavě Harryho.

V "My Boy Jack" hraješ mladého vojáka z 1. světové války. Co tě proboha přiválo k této postavě?
- Vždy jsem byl tak trošku fascinovaný první světovou. Nedávno jsme se s kamarádem bavili o tom, jak nás to pravidelně frustruje. Podle mně je to citlivé téma. Představa, která z toho vvzešla od spisovatelů těch dob se na mě opravdu nalepila.
Někdo konkrétnější?
- Vždycky jsem obdivoval Wilfreda Owena a ľidi jako Isaac Rosenberg a Edward Thomas - ten píše o Anglii v období války. Ale jsou to dost citové věcičky.
Když jsem zkoumal zákopy vytvořené speciálně pro film, byla tam kopa bahna a potkanů a bylo to příšerné. Stál jsem tam a přemýšlel na tím, jak může někdo vůbec žít v takovém prostředí. A to bylo to, co mě fascinovalo - kam až dokážou lidé zajít, aby vůbec existovali.

V londýnské oživené a kontroverzní hře Equus stvárňuješ chlapce, který je až eroticky posednutý svými koni. Neznervozňovala tě náhodou ta nahota na jevišti?
-Nebyl to žádný velký kšeft. Byla to jedna z věcí, kdy jste si pověděli, že do toho jdete pro skvělý scénář. I když při prvních pár představeních to bylo trošku nervy drásající.

Tvoje postava ve snímku "My Boy Jack" je nucená odejít v sedmnácti na vojnu a dospět v poměrně rychlém čase... Dokázal si se tomuto přizpůsobit?
- Myslím, že rozdíl mězi mnou a Jackem je v tom, že jsem vyrůstal v době, kdy vůbec pojem a představa Teenagera existovali. Když žil Jack, ještě to nebylo. Tehdy jste byli ve škole dítětem a nebo dospělým a skutečně neexistovalo nic mezi tím...Ale zase, pár společných rysů jsme měli v tom, že jsem oba museli dospět trochu rychleji, než se očekávalo.

... Myslím, že Amerika produkuje velmi speciální druh dětských herců. Vidím ty děti v devíti a desíti na scéně a některé z nich jsou vážně úžasné. Nechápu, jak je to možné. Tak například Dakota Fanning...kdyby byla psychicky starší, mohla by zahrát skutečně všechno. V jejím věku jsem nebyl až tak vyzrátý. Když jste v Anglii dětským hercem, myslím, že to od vás lidé ani neočekávají, až dokud nepřekročíte desátý rok života. Bylo by překvapující, kdybyste byli do herectví tak zažraní bez toho, abyste se jen nepachtili po bohatství a podobně.

Máš stále jen 18. Jsi v tomto věku skutečně utvrzený v tom, že herectví je to, v čem chceš i nadále vyrůstat, a nebo máš i jiné oblasti zájmu?
- Takových oblastí je mnoho, ale herectví je to, na co se chci zaměřit. Doufám, že lidé mi budou, tak jako dotěď, dávat možnost to dělat. Taktéž mě učarovalo psaní.

Fakt? A co píšeš?
- Převážně básně. Napsal jsem jich zatím okolo 150 a fakt je miluju (smích). Začal jsem psát asi před rokem a půl a vznikla z toho obrovská závislost. Jako herec se určitým způsobem tvůrčně realizuju, avšak točení filmů je věc, do které vstupuje mnoho jiných lidé. S poezií je to úplně jiné.

Doslechl jsem se o tobě, že jsi i velký fanoušek hudby. Hraješ na nějaký nástroj?
- Zkoušel jsem hrát na basu, ale byla to konina (smích). Asi před rokem a půl jsem se na ni učil hrát, ale byl jsem hrozný. Dokonce jsem měl jednu lekci s Garym Oldmanem, který je pěkně namakaným hudebníkem, minimálně co se basy týká. Byla to jedna z věcí v mém životě, na který jsem se jistý čas soustředil, ale potom jsem se dostal k bodu, kdy jsem si byl jistý, že to už lepší nebude.

Ještě se vrátíme k tvým filmům...Jsi i ty tak nezkrotný jako Maps z "December Boys"?
- To je na tom zajímavé. Nevidím Mapsa jako rebela. Vidím ho jako znuděného člověka, který nemá co dělat, v tom to je. Lidé se ptají "CO myslíš, kdo je větším rebelem. Harry nebo Maps?" Jsem přesvědčený o tom, že Harry je, protože bojuje proti více věcem, zatímco Maps nemá nic, proti čemu by šel, kromě sebe.

A co ty? Například tvoje role v divadle je ještě odlišnější...
- Možná nesouhlasím s tím, aby mi lidé říkali, co by jsem měl dělat. Já jen dělám vlastní rozhodnutí a jestli si někteří myslí, že je to trochu neortodoxní, je to jejich věc. Netrápí mě to.

Jaké úlohy ti jinak v poslední době nabídli?
- No, právě je to kvůli Potterovi dost složité...Nemám nic v rezrevě, kde bych hrál do roku 2010 (smích). Dokončil jsem šestý film o Harrym, dám si přestávku a vrátím se do New Yorku pro Equus, což bude super. Potom nastoupím do sedmého Harryho a jakmile ho dokončím, budem mít sto let...Ne, jen žertuju...

- Měl jsi nějaké nové zkušenosti s novými režiséry?
Chris Columbus měl velmi energické chování vůči všem. Alfonso Cuarón byl o hodně
mírnější. Ale byl zato logická a perfektní náhrada, protože jeho film "Y Tu Mama Tambien" byl film o dospívání, a třetí díl HP je právě o tom, jak Harry s přáteli dospívají.
- Dal ti Alfonso Cuarón nějaký nový pohled na postavu Harryho?
Ovšem. Co se týče postavy Harryho, je tam velká změna od druhého dílu ke třetímu. Harry dospívá a to přináší mnoho nového. Má strach a je totálně nejistý sám sebou a je notně popletený po celou dobu filmu.
- Jak jsi na to šel?
Je to docela snadné, protože Harry a já jsme tak stejně staří. Prožíváme stejné věci. A Alfonso mi velmi pomohl. Chtěl, abychom to všichni brali vážně od začátku a dal nám za úkol, abychom napsali, co si Harry myslí na začátku filmu, o tom, jak je zavřen u Dursleyových. Moje práce byla tak na stránku, ale Emma popsala 16 stran. Trochu nás to s Rupertem vyvedlo z míry, protože Emma měla velmi dospělý rukopis, zato můj vypadal jako by to psal pětiletý.
- Cítíš se jako Harry?
V některých věcech ano. Nemůžu říct, že se cítím izolován od lidí. Každý den mě obklopuje velké množství lidí. Cítím jen zmatek, který si prožívá snad každý teenager. Je to věc každého. Když dospíváš, kladeš si daleko víc otázek, než když ti je devět. Když jste Harryho poprvé poznali, bylo mu 11. teď je mu 13 a otevírá se mu širší svět - okukuje holky a to přináší další novoty.
- Je to lehké mezi filmy přestat myslet jako Harry?
Myslím že ano. Ale pak ti zase lidi dávají ohledně toho otázky, tak na to musí člověk pořád myslet. Já si ale Harryho s sebou neberu, když skončím s natáčením.
- Vidíš v herectví pro tebe nějakou kariéru?
Mám herectví opravdu rád. Dneska jsem opracoval s Gary Oldmanem. Bylo to neuvěřitelné. A celá ta práce je fantastická. Nevidím to jako kariéru, protože mě to dost baví. A říká se, že práce tě většinou nebaví. Moc o tom nepřemýšlím.
- Myslíš si, že se filmové verze nějak odlišují od knih HP?
Bez dlouhého přemýšlení - není nic, co by se lišilo. Jen snad jedna věc - jak Alfonso dokázal předpovědět, jak se postavy budou dál vyvíjet. Například, že Harry bude stále víc arogantní, což se potvrdilo v knize 4 a 5. Prostě to věděl. Nevím, jestli o tom mluvil s J.K.Rowlingovou, ale jeho odhad ohledně Harryho byl - tak jako Columbův - velmi pravděpodobný.
- Vypadá to, jako by Harry se svými přáteli byli modernější?
Nosíme pořád uniformy, ale je to všechno takové mírnější. (Ukazuje na své jeansy a košili.) Tyhle jsou roztrhané, protože mě vláčel velký pes. Jiná věc byla Alfonsova otázka, co by Harry rád nosil, a my jsme se o tom dohadovali.
- Co děláš doma obzvlášť rád?
Teď momentálně se koukám na "The Deer Hunter" (u nás Lovec jelenů). Je fantastický. Mám rád Christofera Walkena. Viděl jsem "Donnie Darko" a Double Indemnity", je to perfektní. Viděl jsem taky "Fear and Loathing in Las Vegas", k tomu čtu i knihu. Je to vynikající. Mám rád Johnny Deppa!
- Můžeš nám něco říct k tvému přátelství s Emmou a Rupertem?
Naše přátelství je čím dál silnější. Máme taky mezi sebou rozbroje - chci říct žhavé diskuze. Nikdy se ale nehádáme!
- Máš nějakou oblíbenou scénu v novém filmu?
Mám rád scény, které jsou velmi emoční, a to s Davidem Thewlisem a Gary Oldmanem. Za prvé, protože jsou oba fantastičtí a za druhé, že mám obrovské štěstí točit s takovými velikány, jako jsou oni. Momentálně natáčím scénu s Gary Oldmanem , kdy na nás útočí mozkomoři. To natáčím hrozně rád, protože se tam můžu úplně vyřádit. Je to, jako byste dostali záchvat. K tomu jsou ještě speciální efekty. Uvidíte!
- Máš pocit , že tam ve filmu něco chybí, protože tam už nehraje Richard Harris?
Ano, je to tam. Postrádám ho, protože on byl jednoduše on. Ale lepšího než je Michael Gambon si na jeho místo nedovedu představit. Když přišel první den v kostýmu a vousech a začal se pohybovat a mluvit s irským přízvukem jako Harris, byl přímo excelentní.

V rozhovoru se Sign On San Diego Daniel Radcliffe mluvil o natáčení Harryho Pottera a Prince dvojí krve, o vzdělávání a budoucích plánech.

Překlad některých částí si přečtete v pokračování...


Podtitulek December Boys - "Po tomto létě už nic nebude stejné" - má pro jednu z hvězd, Daniela Radcliffea, speciální význam.

18letý představitel hlavní role v sérii o Harry Potterovi říká, že nyní ví, že může hrát i někoho jiného než kouzelníka, ačkoli role Mapse je Danovou třetí, kdy ztvárnil sirotka.

Letos také debutoval v londýnském West Endu ve hře "Equus", ve které propadl nesnázím a oslepoval koně. Doufá, že si tuto roli koncem příštího roku zopakuje i na Broadway.

Film natáčený pro BBC, "My Boy Jack", ve kterém Dan hraje syna Rudyarda Kiplinga zabitého v 1. světové válce, bude mít premiéru letos na podzim.

A opustil školu s žádným záměrem jít na vysokou školu - tím popřel fámy z loňského jara, že se chystá na univerzitu v Princetonu.

"Nejsem dostatečně chytrý," řekl a také dodal, že se říkalo, že míří na Yale, Melbourne University a několika škol v Anglii.

---------------

Radcliffe hraje od svých 10 let - jeho první rolí byla role v produkci BBC "David Copperfield" z roku 1999 - v roce 2000 získal kýženou titulní roli Harryho Pottera.

Tento měsíc začne natáčet šesté pokračování, "Harry Potter a Princ dvojí krve", a je zavázán účinkovat i v sedmém, závěrečném díle s názvem "Harry Potter and the Deathly Hallows", který je naplánován na rok 2010.

"Potter je maraton, ne sprint, jak se říká," řekl a doufá, že stráví 9 a půl hodiny denně jeho dalším natáčením v příštích 8 až 10 měsících.

---------------

Údajně nejbohatší teenager v Británii Radcliffe, řekl, že on a jeho rodiče stále bydlí v dvojdomku v západní části Londýna Fulhamu a nemají v plánu dělat nějaká opatření proti stopařům nebo paparazziům.

"Až se to stane, jsme připravení," řekl.

Miluje své dva borderteriéry, Binky a Nugget, stejné jméno pak měl i hlavní kůň ve hře "Equus".

"Jsou prostě super, zbožňuju je a strašně mi chybí, když nemůžu být s nimi," řekl.

Jak vidíš Harryho ve čtvrtém díli? Vypadá to ,že v nerozlučné trojce to začíná trochu skřípat .......
D: To je pravda, Harry ve větší části filmu přijde o svého nejlepšího kamaráda Rona. Když Ohnivý pohár vyplivne Harryho jméno, Ron si myslí, že se dostal do turnaje podvodem, a pohádá se s ním. Celé to vyvolá dost nevole, dokonce i kluci z Nebelvíru se obrátí proti němu. Harry něco podobného už jednou zažil, když ho ve dvojce pokládali za dědice Salazara Zmijozela, tenkrát se ale mohl opřít o Rona. Teď ho nemá, takže je hodně náladový...
Navíc lidi, kteří mu obvykle pomáhají, jako třeba Brumbál, mu teď pomoci nemůžou a Harry musí hodně spoléhat na své síly, ne ?

D: Přesně tak. Poprvé vidíme Brumbála jako tsarého pána, který úplně neví, co má dělat, a ztráci půdu pod nohama. O tom si se mnou Mike Newell taky povídal. V předchozích tech dílech byly Bradavice pro Harryho útočištěm, už díky Brumbálovi si tam připadal v bezpečí, dokonce i když tam pronikl Sirius Black. Teď se iluze o Brumbálově všemocnosti rozpadne a Harry pozná, že mu v Bradavicích hrozí stejné nebezpečí, jako kdekoli jinde..


Kniha je dost temná snažil se to Mike nějak vyvažovat humorem?
D: Jak říkáte, kniha je mnohem temnější a nebylo by správné snažit se to nějak výrazně odlehčit, protože bychom se tím zpronevěřili předloze. Na druho stranu podle mě pplatí, že čím je film temnější, tím je v něm i více humoru. A Mike si dal záležet i na tom,aby tu byly zábavné scény, jako protuváha temné atmosféry, aby tím kontrastem všechny ty hrůzy podtrhl. Hodně legrační je to, jak se kluci snaží splašit nějakou holku na vánoční bál. V tomto ohledu jsme si nemohli přát lepšího režiséra, vždyť Čtyři svatby a jeden pohřeb jsou jedna z nejlepších komedií vůbec.

Harryho trápí spousta věcí včetně neopětované lásky k Cho.....
D: Harry v tomhle směru není žádný hrdina a s děvčaty to prostě neumí. Vyrůstal s Dursleyovými, a ti s ním sotva prohodili pár slov, takže rad o tom ,jak se chovat k dívkám od nich samozřejmě nepochytil. Nemá tušení jak Cho pozvat na rande , donoce ani neví, jak se má v její přítomnosti chovat, jak mluvit. Tohle bude podle mě bízké úplně každému klukovi, protože takhle neohrabaný se napoprvé cítil snad každý.
Ve filmu se poprvé objeví Voldemort. Jako bylo točit scénu s ním???
D: Bylo to jedinečné.Takhle nervózní jsem nebyl za celé čtyři roky, protože jsem tomu chtěl dát maximum.Všechno co jsme dělali předtím,spělo právě k téhle scéně.Na tu konfrontaci s Voldemortem čekal každý.Ne že bychom byli pod tlakem, ale všichni jsme se na to těšili a zároveň cítili zodpovědnost, aby to bylo prefektní a abychom nezklamali fanoušky.

Harry toho musí hodně zvládnou, obzvláště ve pojitosti z Turnajem tří kouzelnických škol a třemi úkoly, které při něm musí splnit...
D:Nejdříve se postavím drakovi.Letím na koštěti a mám zachránit zlaté vajíčko, které střeží právě tenhle drak.Filmovalo se to podobně jako famfrpál, kdy před modrým plátnem sedím na koštěti.Musel jsem ale udělat ještě něco jiného - a ani tu ze sebe nebudu dělat hrdinu,bylo to děsivé- zkrátka a dobře kvůlu scéně kdy mě drak trefí a srazí z koštěte, jsem volným pádem klouzal asi patnáct metrů po střeše postavené ve studiu.První tři pády byly děsivé,pak mě to svým způsobem začalo bavit, ale na začátku ....... Podrželi mě tam,napočítali do tří a pak mě prostě pustili.Ale jsem vážně rád, že jsem to udělal, jinak by diváci v téhle scéně neviděli moji tvář, protože by to za mě dělal kaskadér.
A co druhý "podvodní " úkol??
D: Na to jsem se připravoval šest měsíců předem a bylo to úplně fantastické. A taky dost bizardní, bylo to regulérní prostředí s reflektory a kamerami , ale pod vodou. Pořád jsem musel dělat to samé ,ale za mnou bylo modré plátno a já se proháněl nádrží, kterou nechali postavit specialně pro tyto záběry.Byl to skvělý zážitek, a nebýt Harryho Pottera nejspíš bych se k tomu nikdy nedostal.

Co bylo pod vodou nejtěžší?
D: Neville dá Harrymu žaberník, po kterém mu narostou žábry.Harry je tudíž jako ryba a nesmí vypouštět žádne bublinky, takže jsem musel zadržovat dech v puse a nesměl jsem ho vypustit.Taky jsem občas musel pronést taky nějakou tu repliku, což bylo hodně těžké.Pak jsem všechny ty věty musel nadabovat - to přinesli krabici, natočili do ní vodu, strčili dovnitř mikrofony a pak jsem musel strčit halvu pod vodu a odříkat ty věty,aby se zachytil ten správný bublavý zvuk, bylo to hodně zvláštní.

No a konečně třetí úkol, který se celý odehrává v bludišti....
D: V bludišti jsme celkem strávili v kuse asi dva týdny a všem z toho klaustrofóbního prostředí začalo hrabat.Ale natáčení to prospělo - Mike měl takovou představu, že na počátku jsou všichni ner)ozní jako psi, ale pořád jsou to lidé.Čím jsou ale dál, tím větší se z nich stávají zvířata,primitivní divoši,protože bludiště je k tomu dohání. Celá ta pasáž je hodně strašidelná,temně nasvícená,taková předehra ke konfrontaci s Voldemortem. Myslím, že lidé se u ní budou hodně bát a to je dobře ......
Cedrik přijde o turnaji o život,stane se první obětí Lodra Voldemorat po tom co znovu povstal ...
Harryho a Voldemortova hůlka se spojí - Priori Incatatum ..........

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 oc oc | Web | 28. dubna 2009 v 14:14 | Reagovat

picka

2 Slečna Dokonalá^^ Slečna Dokonalá^^ | Web | 28. dubna 2009 v 14:18 | Reagovat

Achooj!!můj blog se rozjíždí a mám na něm bleskovku..Mrkni se..DícQ

http://scene-world-yeah.blog.cz/

3 VerunQ♥ VerunQ♥ | Web | 28. dubna 2009 v 14:19 | Reagovat

=)

4 gfgf gfgf | 28. dubna 2009 v 14:32 | Reagovat

ahoj pls jukni na www.pussinecka.blog.cz  maš kwasny blog sry za reklamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama