Hledááám SB.Chceš být moje SB?→ klikni ZDE
Chceš klikačku?→ klikni ZDE
Můj blog začíná new life,takže se nediv že je toho tady málo áno??=))
=**♥

o čem k čemu

22. února 2009 v 19:47 | annysek
Stmvání


Vypráví příběh sedmnáctileté Isabelly Swanové, která se přestěhuje ze slunné Californie zpátky do Forks, místa svého narození, kde stále žije její otec. Důvodem pro přestěhování je svatba její matky, která touží po cestování, a Bells jí v tom nechce bránit. Bella z návratu do Forks není nadšená, nemá ráda tamější počasí, které je téměř pořád zamračené a deštivé. V Californii Bells nikdy nepatřila mezi oblíbence. V malém městečku Forks si však našla pár přátel, taky díky tomu, že svým příjezdem narušila stereotyp, který v městečku vládne. Otec (Charlie) jí koupil malý náklaďáček, aby Bella měla po příjezdu alespoň nějakou radost. V hodině biologie si Bella musí sednout na jediné volné místo ve třídě to vedle tajemného Edwarda Cullena :) ... Na školu ve Forks chodí současně s Edwardem i jeho čtyři sourozenci, Rosalie, Emmet, Alice a Jasper. U oběda sedí tihle všichni spolu, nekomunikují s okolím, jsou uzavření, tajemní a velmi krásní. Poté co si Bella sedla v biologii vedle Edwarda začal se okamžitě chovat divně a Bella si myslela, že hned zpočátku ji nenávidí. Všechno je ale jinak.
Bella má velký talent dostávat se do maléru a taky jí z jednoho Edward pomůže. Zachrání jí před partou podivných chlápků, když se Bella ztratí na výletě do města s kamarádkou ze školy, Jessicou. Edward vezme Bells na večeři a už tehdy Belle přijde zvláštní, že sám Edward nic nejí. Jelikož se Bella dostává často do problémů má Edward tendenci ji chránit. Edward se do Belly zamiluje stejně silně, jako ona do něj. Jednoho dne vezme Edward Bells na výlet do lesa, na svoje oblíbené místo. Tím místem je louka, ukrytá hluboko v lese, louka plná květin, nejkrásnější jakou Bella viděla. Když nad loukou začne svítit slunce Edward se změní, jeho bílá kůže začne zářit, což je pro Bells nepochopitelné. Právě tady na louce Edward Belle řekne, že je upír. Že celá jeho rodina jsou upíři, že nemůže žít bez krve. Vysvětlí jí však, že jsou dva druhy upírů, ti co se živí lidskou krví a tzv. vegetariáni, kteří se živí jen krví zvířecí. Každý upír si vybere svou cestu sám, buď může jít cestou zabíjení lidí, jejichž krev je chutnější nebo cestou zabíjení zvířat. Edwardova rodina si vybrala cestu druhou, to je taky důvodem, proč dokáží žít v blízkosti lidí, je to způsobeno tím, že se za dlouhé roky naučili svoji chuť na lidskou krev ovládat. Každý z jeho rodiny má nějakou zvláštní schopnost, tu svojí Edward Belle předvede hned cestou zpátky z lesa. Jeho schopností je vysoká rychlost, dokáže se pohybovat rychleji, než divoké šelmy, než jakýkoli dopravní prostředek. Vysokou rychlost mají všichni upíři, Edward však ještě vyšší. Jeho hlavní schopností však je, že umí číst myšlenky. Jediný u koho Edward číst myšlenky nedokáže je právě Bella.
Časem je Bella představena celé Edwardově rodině. Všichni ji přijmou dobře, včetně Edwardových adoptivních rodičů Carlislea a Esme. Jediný, kdo Belle nepřijde na chuť je Rosalie. Toho večera se venku rozzuří bouřka a celá Cullenovic rodina vyráží ven.
Upíři milují baseball, který však mohou hrát je v bouřce. Vyrážejí hluboko do lesa, na velkou prostornou louku a zahajují hru. Bella ji pozoruje z dálky spolu s Esme a je opravdu na co se koukat. Rozměry baseballového hřiště upíru několikrát přesahují rozměry hřiště normálního. A proč upíři hrají za bouřky? Všichni totiž mají nadlidskou sílu a každé odpálení míčku vydává zvuk podobný hromu :)... Zajímavé, že? Hra je však narušena a předčasně ukončena, Cullenovi vycítí nebezpečí, blížící se smečku upírů, kteří však přátelští nebudou. Přicházejí tři cizí upíři, kteří se živí lidskou krví, James, rusovlasá Victoria a starý Laurent. To, jakou krví se který upír živí, že pozná podle barvy očí. Když je upír, který se živí zvířecí krví naplněný jeho oči mají zlatou barvu, když je hladový jsou černé. Lidský upír má při hladu oči červené. Oči všech příchozích upírů jsou červené a mezi všemi vládne napětí. Hlavním úkolem Cullenových je ukrýt Bellu. James stejně ucítí pach její krve, který je výraznější než u ostatních lidí a to je taky důvod, proč se Edward k Belle choval z počátku tak odtažitě. "Voněla" mu více než kdokoli jiný. Edward Bellu před Jamesem samozřejmě ubrání. Díky své schopnosti číst myšlenky, Edward ví, že James chce Bells dostat. I přesto je jasné, že není všemu konec. Je nutné Bellu ukrýt před lidskými upíry, proto ji Emmet spolu s Alicí odvážejí pryč. Bella nemá ani čas nic vysvětlit svému otci a už nasedá do letadla, které míří k jejímu původnímu domovu. Bella ví, že v ohrožení, je také její matka. Po roztržce mezi Jamesem a Edwardem chce James Edwardovi nějak ublížit, vzít mu to nejcennější, tedy Bellu. Toho může taky dosáhnout prostřednictvím její matky. Po příletu Bella uteče Alici z letiště a jede do bytu své matky, kde ji čeká vzkaz od Jamese, že má její matku a neublíží jí, pokud se dostaví do tanečního studia. Bella jde na smluvené místo, kde ji má James v pasti. Bells zjišťuje, že její matka je stále na Floridě s novým manželem a že to bylo podfuk. James chce, aby Bella měla strašnou smrt, což bude pomsta vykonaná na Edwardovi. Edward však do studia vrazí v patách s Carlislem, Alicí a Emmetem. James už, ale stihl Bellu kousnout a ta má v sobě jed, který se šíří jejím tělem a zahajuje proměnu člověka v upíra. Jediná šance, je jed vysát. Edward jed vysaje, jelikož s tím nemá žádné zkušenost, je pro něj hodně těžké přestat, když cítí Bellinu krev. Ale zvládne to, Bella končí v nemocnici s pohmožděninami a zlomenou nohou. Emmet s Carlislem zapálí studio, ve kterém uhoří i James. Stmívání končí školním plesem, na který Edward vezme Bellu i přes její prostesty, že neumí tančit. Nebezpečí je pro tuto chvíli zažehnáno a příběh je uzavřený s vidinou šťastného páru, Belly a Edwarda ... :)

Tak upozorňuju, že tohle jsem psala s pomocí Radky sama. Radka mi pomáhala s fakty, protože je to přece jen více než půl roku, co jsme Stmívání četly. Tak snad tam není moc nesrovnalostí. Stmívání je opravdu dokonalou knihou, po jejím dočtení jsme byly obě nějako dobu v jakémsi transu a žili stále jen s myšlenkami na tuto knihu ... Opravdu na vás zapůsobí. Doporučuju každému, aby si ji přečetl, ale upozorňuju, že tenhle příběh vyvolává vysokou závislost!
Pokračování o druhé knize; Novém měsíci se dočkáte od Radky :) ... ♥
Nový měsíc

Příběh 2. dílu z této trilogie začíná 13. zářím, tedy Bellynými narozeninami. Bella chodí s Edwardem už půl roku a jediným jejich problémem je "slepá ulička" (Bella chce, aby jí Edward proměnil v upíra, ale on na to nechce za žádnou cenu přistoupit.). Narozeninová oslava bohužel neproběhne podle plánu, jak už bylo víckrát zmíněno, na Bells se lepí problémy sami. Oslava je nádherně připravena (Alice se nechala unést.), Cullenovi se na ni opravdu těšili (Naposledy slavili v roce 1935.). Bells se při rozbalování dárku řízne do prstu, události pak nabírají rychlý spád. Edward Bells odhodí ve snaze jí ochránit, ona si ale nešťastně pořeže i ruku. Edward si to celé vyčítá, protože jí slíbil, že jí už nikdy nevystaví žádnému nebezpečí. A proto se dva dny po nešťastné oslavě s Bells rozchází. Prosí ji, aby na sebe dávala pozor a ať se nepouští do žádných hloupostí - samozřejmě kvůli Charlieho. Přísahá ji, že už ji nebude nikdy obtěžovat a že to bude, jakoby ho nikdy nepotkala.
Poté co Edward zmizí se Bells pouští do lesa na vlastní pěst, v noci jí najdou a ona tvrdí, že se ztratila. Dostává se do dlouhé deprese a apatie. Spřátelí se s Jacobem Blackem (Jeho táta byl původní majitel náklaďáčku.). Po čase zjistí, že když dělá něco nebezpečného, hlas Edwarda jí nabádá, aby se chovala rozumě. Proto začne hazardovat - např. jezdí na motorce. Rozhodne se, že najde Edwardovu louku, nakonec jí najde s pomocí Jacoba a zažije další zklamání. Louka bez Edwarda nemá žádné kouzlo. Potkává zde starého známého Laurenta, který se za rok vůbec nezměnil a pořád se živí lidmi. Chce Bellu zabít. Bellu zachrání vlkodlaci, kteří se na louce objeví a zaženou Laurenta. Laurent Bells informuje o tom, že se vrátila Victorie, která chce pomstít Jamese (Edward ho zabil na konci prvního dílu, kdy lovil Bells.). Jacob se začne Bells stranit. Bells pátrá, co za tím je. Zjistí, že se Jake baví se skupinou kluků, kterých se dřív bál. Jake už odmítá s Bells kamarádit. Ale pak se Jacob Bells uhádne tajenství, které jí nesmí říct. Je vlkodlak a jediným jeho nepřítelem je upír. Vysvětlí jí, že vlkodlaci chrání lidi před upíru. Bells se dovídá, že zabili Laurenta, ten den, kdy jí chtěl zabít na louce. Charlie ji řekl, že mizí lidé a to má na starost Victoria. Bells se seznamuje s celou smečkou (Sam je vede, Paul, Jared, Embry). Na čas žije "jako" Jakova přítelkyně nebo jí tak všichni berou. Jednou když se Bells zdá den horší než obvykle, rozhodne se skočit z útesu, skoro se utopí, ale naštěstí jí Jacob zachrání. Pak jí Jacob skoro políbí, ale překazí mu to Edwardův hlas, díky kterému Bella ztuhne. Jak ucítí přítomnost upíra. Bella vidí jedno z Cullenových aut, doma najde Alici. Alice původně přijela pomoci Charliemu překonat Bellinu smrt. Charlie jí vypráví, co se dělo s Bellou potom, co Cullenovi odjeli.
Díky nešťastné shodě náhod (Rose oznámí Edwardovi, že je Bella mrtvá a od Jacoba se doví, že je Charlie na pohřbu.) se Edward rozhodne ukončit svůj život. Proto jede do Itálie do krásné Volterry, kde sídlí královská rodina upírů. Bella s Alicí neváhají ani na okamžik a vydávají se Edwarda zachránit. Edward nejdřív žádá, aby ho rada zabila, poté co mu nechtějí vyhovět, vymýšlí plán B, který spočívá v tom, že musí porušit pravidla a rada by ho za to potrestala smrtí. Nakonec se rozhodne v pravé poledne vyjít na slunce. Bella ho na poslední chvíli přesvědčí, že není mrtvá. Královská rodina si je předvolá, Edward nechce dopustit, aby se Belle něco stalo. Předstupují před radu, vyhlídky na život mají v tu chvíli minimální. Aro jim ale znovu nabídne možnost zůstat a přidat se k nim. Edward s Alicí odmítnou. Bella jediná je odolná vůči Edwardovu nadání - čtení myšlenek, proto upíři se zájmem sledují, jestli na ni jejich nadání budou mít nějaký účinek. Bella nereaguje ani na Ara (Vidí veškeré myšlenky, stačí mu dotknout se.) či Jane (Působí bolest jen pomyšlením.). Podle Ara má Bells velký potenciál a byl by ho rád využil, kdyby jí proměnili na upíra. Bella odmítne. Jsou propuštěni poté, co Casiovi slíbí, že se Bella stane upírem (Jinak byl rozhodnut Bellu zabít. Alice je přesvědčí svou vizí. Edward, ale stále nesouhlasí.).
Po návratu do Forks Edward Belle slíbí, že už jí neopustí. Baví se opět o přeměně Belly, ale Edward vymýšlí plány, jak se tomu vyhnout. Proto Bells svolává celou rodinu Cullenů, aby rozhodli, zda z ní bude upír. Kromě Edwarda a Rose jsou všichni PRO. S Carlislem se Bella domluví, že jí promění poté, co odmaturuje a odstěhuje se od Charlieho. Edward nabízí Bells, že jí promění sám, ale má jednu podmínku a to že si ho musí vzít. S tím Bells váhá.
V epilogu - Objevuje se Jacob, aby připomněl Edwardovi dohodu upírů a vlkodlaků, že příměří padne, pokud upír člověka jen kousne, tím jsou prozrazeny další problémy.
Když se Bella nestane upírem, zabijí ji Volturrovi. Když ano, půjdou po ní a její nové rodině vlkodlaci. A ještě pořád je ve hře Victoria.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Engl!šk@ @netk@ SBčko Engl!šk@ @netk@ SBčko | Web | 25. února 2009 v 17:37 | Reagovat

no napiš komentář do toho tříděni

napis tam :

jstli chceš být furt me SB

blog

a nick

:)

chňapeš ??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama